Przejdź do treści

Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza

Harmonogram koncertów towarzyszących GPPCh 2022

Pobierz pełen harmonogram:
Harmonogram koncertów towarzyszących GPPCh 2022

 

Piątek 18 listopada godz. 19.45
Kościół oo. dominikanów, ul. Kościuszki 99

Wykonawcy:

Chór ROTONDO
pod dyrekcją Natalii Sobkowiak

Chór SINE NOMINE
pod dyrekcją Anny Grześkowiak

Weronika Ratajczyk – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Katarzyna Danel, Ola Gjeilo, Mariusz Kramarz, Josef Rheinberger, Wacław z Szamotuł, Eric Whitacre

Sobota 19 listopada 2022 godz. 17.00
Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52

Wykonawcy:

Chór Akademicki CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
pod dyrekcją Barbary Dąbrowskiej-Silskiej

Anna Piwosz – fortepian

W programie m.in.:
Brendan Graham, John Kander (arr. Helmut Lörscher), Ed Sheeran

Sobota 19 listopada 2022 godz. 19.30
Kościół oo. franciszkanów, ul. Franciszkańska 2

Wykonawcy:

AFFABRE CONCINUI
Piotr Lewandowski – kierownictwo artystyczne

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej POZNAŃSKIE SŁOWIKI
pod dyrekcją Macieja Wielocha

Marcin Gałęski – organy

Marianna Majchrzak – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Antoni Chlondowski, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Henryk Mikołaj Górecki,
Alois Kothe, Marek Raczyński, Stefan Stuligrosz

Niedziela 20 listopada 2022 godz. 19.00
Aula POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza, ul. Solna 12

Z tęsknoty za tradycją

Wykonawcy:

Chór DoMiReLa

oraz

Chóry Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu
pod dyrekcją Agaty Domalewskiej

Dobrochna Dąbek – klarnet
Franciszek Dworniczak – perkusjonalia
Kamil Heliasz – akordeon
Witold Styszyński – kontrabas
Agata Domalewska – cymbały

Chór Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu
pod dyrekcją Agaty Domalewskiej

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI
pod dyrekcją Alicji Szelugi

Czesław Łynsza – fortepian
Beata Polak – perkusja

Michalina Cienkowska – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
melodie ludowe warmińskie i mazowieckie, Mikołaj Gomółka,
Junkal Guerrero, Darius Lim, Feliks Nowowiejski, Samo Vovk

Wtorek 22 listopada 2022 godz. 18.30
Kościół pw. św. Rocha, ul. Świętego Rocha 10

Wykonawcy:

Poznański Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego
pod dyrekcją Katarzyny Matelskiej

Poznański Chór POLIHYMNIA
pod dyrekcją Tomasza Dzięcioła

Kamil Wicenciak – piano

Dominika Zembrzycka – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Norbert Blacha, Dan Forrest, Ola Gjeilo, Feliks Nowowiejski, Andrzej Koszewski

Wtorek 22 listopada 2022 godz. 19.00
Sala Spotkań Zamku Królewskiego, Wzgórze Przemysła 1

Wykonawcy:

Chór Mieszany METRUM z Gniezna
pod dyrekcją Barbary Krenz

Zespół Wokalny MINIMUS
Sławomira Raczyńska – kierownictwo artystyczne

Chór Kameralny MUSICA VIVA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
pod dyrekcją Dominiki Nakielnej i Marka Gandeckiego

Dominika Nakielna – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Henryk Mikołaj Górecki, Alonso Lobo, Claudio Monteverdi, Marek Raczyński, Jerzy Wasowski

Środa 23 listopada 2022 godz. 18.00
Aula Magna Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2

Wykonawcy:

Chór Ogólnouczelniany Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
pod dyrekcją Marianny Majchrzak i Tomasza Karwańskiego

Chór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
pod dyrekcją Aleksandry Pałki i Przemysława Pałki

Jakub Koterba – fortepian

Chór Politechniki Poznańskiej VOLANTES SONI
pod dyrekcją Jakuba Szpunta i Pawła Łuczaka

Jakub Szpunt – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Michael Engelhardt, James Erb, Billy Joel (arr. Bob Chilcott), Andrzej Koszewski,
Jaakko Mäntyjärvi, György Orbán, Michael John Trotta, Eric Whitacre

Czwartek 24 listopada 2022 godz. 19.00
Kościół pw. św. Marcina, ul. Święty Marcin 13

Wykonawcy:

Chór Kameralny CON BRIO z parafii Miłosierdzia Bożego w Obornikach
pod dyrekcją Marcjanny Nowak

Poznański Chór Kameralny FERMATA przy Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
pod dyrekcją Mateusza M.J. Sibilskiego      

Jakub Koza – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Ola Gjeilo, Marek Jasiński, Andrzej Koszewski, Marek Raczyński

Czwartek 24 listopada 2022 godz. 19.30
Kościół pw. św. Jana Vianneya, ul. Podlaska 10

Wykonawcy:

Sołacki Chór Kameralny
pod dyrekcją Marianny Majchrzak

Zespół Wokalny AFFECTUS
Tomasz Karwański — kierownictwo artystyczne

Joanna Klonowska – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Andrzej Bielerzewski, Antonio Nola, Claudio Monteverdi,
Paweł Łukaszewski, Marek Raczyński, Anna Rocławska-Musiałczyk

Piątek 25 listopada 2022 godz. 19.00
Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry 11

Ku przywitaniu

Wykonawcy:

Chór VRC z Warszawy
pod dyrekcją Joanny Malugi

Daniel Grzywczak (D’ror Yikra) – djembe

Grzegorz Czubak – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
Miklós Csemiczky, Grzegorz Gerwazy Gorczycki,
Szymon Godziemba-Trytek, Francisco Guerrero, Salomone Rossi

Na wszystkie koncerty towarzyszące wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!