Niedziela, 30 maja 2021 r., godz. 17.00, Aula Nova, plac Stefana Stuligrosza 1
Pierwszy koncert z cyklu „Koncerty kameralne” Fundacji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza
Zespół Wokalny Art’n’Voices – „Midnight Stories”
Darmowe wejściówki będą dostępne bezpośrednio przed koncertem przy wejściu do sali koncertowej.
Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa w związku z Covid19.
Program koncertu:
- Michał Ziółkowski – Peace
- Anna Rocławska-Musiałczyk – Bibi, Synkù, Bi – parafraza kolędy kaszubskiej Witosławy Frankowskiej
- Szymon Godziemba-Trytek – The Ackerman Steppe
- Marek Raczyński – Te lucis ante terminum
- Krzysztof Komeda / arr. Anna Rocławska-Musiałczyk – Rosemary’s baby
- Michał Ziółkowski – Evening Star
- Jakub Szafrański – I Dreamt a Dream
- Anna Rocławska-Musiałczyk / sł. Marta Jundziłł – The Midnight Song
- Zuzanna Falkowska – A Lullaby for the Night
- Paweł Łukaszewski – Szczęśliwa Nocy
- Bono/U2 / arr. Bob Chilcott – MLK
Słowo wstępne – Małgorzata Pawłowska
Zespół Wokalny Art’n’Voices
Zespół powstał w 2010 roku. Tworzą go studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz osoby od lat związane ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa. Oficjalną siedzibą zespołu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a cappella. W repertuarze ma muzykę różnych epok począwszy od renesansu, przeważają w nim jednak kompozycje współczesne, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu.
Art’n’Voices był wielokrotnie nagradzany w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. W dorobku ma aż dziesięć nagród Grand Prix, m.in. 11. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Mundus Cantat” w Sopocie (2015) czy Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” w Gdańsku (2014). Zespół odniósł sukces w dwóch prestiżowych konkursach należących do Europejskiego Grand Prix Chóralistyki: Polifonico Guido di Arezzo we Włoszech (2017) i Tolosako Abesbatza Lehiaketa w Hiszpanii (2019), na którym zdobył dwie I nagrody.
Dotychczas Art’n’Voices wziął udział w nagraniach siedmiu płyt: trzech autorskich i czterech gościnnych. Wśród autorskich albumów znalazły się debiutancki: „Droga krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej” (2013), na którym znalazły się kompozycje autorstwa liderki zespołu – Anny Rocławskiej-Musiałczyk; druga płyta – „Art’n’Voices Live in Provance” (2019) – będąca nagraniem jednego z koncertów podczas tournée w ramach Festival des Chœurs Lauréats we Francji, na który zapraszane są najlepsze chóry i zespoły wokalne z całego świata. Trzecią, najnowszą płytą Zespołu jest „Midnight Stories” wydana przez DUX, z muzyką współczesnych polskich twórców młodego pokolenia, której wspólnym mianownikiem jest tematyka nocy, mary i snu. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii: muzyka współczesna.
W 2021 roku Art’n’Voices pojawił się gościnnie na dwóch płytach: „Da Vinci” (Tomasz Chyła Quintet) oraz na CD z utworami Mariana Hemara „ODnowa”.
Art’n’Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe w Prowansji i Kraju Basków, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności.
W skład zespołu wchodzą:
soprany:
Małgorzata Priebe
Maria Krueger
alty:
Anna Rocławska-Musiałczyk
Marta Jundziłł
tenory:
Mateusz Warkusz
Szymon Duraj
basy:
Tomasz Chyła
Filip Czajkowski