Zespół Wokalny Rondo jest prężnie działającą grupą młodych ludzi, składającą się z miłośników śpiewu, głównie absolwentów Chóru „Con Brio”. Założony w 2006 roku z inicjatywy chórzystów, od początku istnienia pracuje pod kierownictwem artystycznym Małgorzaty Podzielny.
Już od ponad 17 lat występuje na krajowych i zagranicznych estradach. Zespół wykonuje muzykę z różnych epok i gatunków, koncertuje z programem a cappella oraz bierze udział w licznych projektach wokalno-instrumentalnych z profesjonalnymi orkiestrami i chórami.
Rondo jest laureatem ponad 40 krajowych i międzynarodowych konkursów chóralnych. Do najważniejszych nagród ostatnich lat należą między innymi: II miejsce podczas 71st International Polyphonic Competition „Guido d’Arezzo” (2023), główna nagroda Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu (2022, 2019), Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat” (2022, 2019, 2017), I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach (2021) oraz I miejsce i dwa II miejsca podczas 67th International Polyphonic Competition „Guido d’Arezzo” (2019). Rondo bierze też udział w prestiżowych wydarzeniach takich jak Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans”. Zespół nagrał trzy płyty: Musica grata Deo (2013), Rondo kolęduje (2014) oraz Teraz (2019). Asystentką dyrygentki od 2023 roku jest Maria Miażdżyk.
Małgorzata Podzielny
Przez 20 lat była dyrygentką Chóru „Con Brio” w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. Obecnie prowadzi Zespół Wokalny Rondo (od 2006 roku), jest dyrektorką artystyczną Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego (od 2009 roku), jak również nowo powstałego (we wrześniu 2022 roku) Chóru Dziewczęcego NFM we Wrocławiu.
Na macierzystej uczelni prowadzi klasę dyrygowania oraz metodykę prowadzenia chórów dziecięcych z praktyką. W 2014 roku ukazała się jej książka pt. Kształtowanie postawy artystycznej młodego chórzysty wydana przez Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Jest również kierowniczką naukową Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konferencji „Praca z chórem dziecięcym”, których efektem jest wydanie pod jej redakcją dwóch tomów publikacji pt. Praca z chórem dziecięcym (2019, 2023). Regularnie prowadzi warsztaty i seminaria poświęcone pracy z chórami dziecięcymi i młodzieżowymi.
Za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne otrzymała 40 nagród indywidualnych, m.in. Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Brązowy Krzyż Zasługi. Jej zespoły są laureatami 90 różnych konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, podczas których otrzymały ponad 120 nagród.